Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 – TARAFLAR

SATICI

Ticari Ünvanı : SMHMedya Grafik Tasarım Hizmetleri - Mertcan Kolatan

Adresi : Irgat Mahallesi Demircioğlu Sokak No:1 Gümüşhacıköy/AMASYA

Telefon : 0 850 885 36 18

Satıcı E-Posta Adresi :  info@smhmedya.com.tr


ALICI

Adı – soyadı :

Adresi :

Telefon :

E-Posta:

(Kısaca müşteri olarak anılacak)


MADDE 2 – KONU

2.1 İşbu sözleşme müşterinin tanıtım, iletişim, marka tedcil, reklam ve benzeri hizmetleri devam ettirebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının SMHMedya tarafından hazırlanmasını kapsamaktadır.


MADDE 3 – MÜŞTERİNİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


3.1 Müşteri, web tabanlı yazılımların tasarlanması ve düzenlenmesi için gerekli olan yazı bazlı dokümanları ve resimleri kendisi tedarik etmekle yükümlüdür, SMHMedya yalnızca uygun içeriklere destek olacaktır.

3.2 Müşteri istediği kadar revize talebinde bulunma hakkına sahiptir. Müşteriler tasarımların 2. defa revize edilmesinin ardından memnun kalmazlarsa sınırsız revize ya da para iadesi seçeneklerinden bir tanesini seçmekle yükümlüdür. Sınırsız revize hakkı tercih edilirse para iadesi hakkı kaybedilir.

3.3 Müşteri, web sitesinde yönetici programı ya da yönetici paneli bulunuyorsa kendisi bilgileri siteye eklemek ve site içeriğini oluşturmak ile yükümlüdür.

3.4 Müşteri, SMHMedya tarafından üretilmiş olan web sitelerinde kullanılan özel yazılım tekniklerinin SMHMedya’ya ait olduğunu ve bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltılamayacağını beyan eder.

3.5 Müşteri, site içerisinde dile getirdiği tüm yorum, fikir ve düşüncelerin kendisine ait olduğunu ve SMHMedya’nın bunlardan hiçbir şekilde sorumlu olmadığını beyan eder.

3.6 İş teslimatı sırasında tüm çalışma dosyaları müşteriye aktarılmaktadır. Müşteri bu dosyaları saklamakla yükümlüdür. Teslim tarihini seyreden 30 gün içinde SMHMedya'dan dosyaları talep edebilir, ardından ise zaman aşımından dosyalar silinir ve müşteri dosyaları tekrar isterse hizmet bedelini tekrar ödemek zorundadır.


MADDE 4 – SMHMEDYA’NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


4.1 SMHMedya, müşterilerin reklam, tanırım ve bildi edinme amacıyla ihtiyaç duyduğu yazılımların (Web Tasarım, SEO Çalışmaları, E-Ticaret Sitesi, Grafik Tasarım, Sosyal Medya Desteği, Harita Kaydı, Marka Tescil Kaydı) müşterinin kullanabileceği şekilde kurulumunu yapıp, internet ortamında kullanıma hazır hale getirmekle yükümlüdür.

4.2 SMHMedya müşteriye sunulan hizmetlerle alakalı yazılımsal hataları sistemin imkân sağladığı ölçüde düzeltmekle yükümlüdür.

4.3 SMHMedya müşteriden ek tasarım talepleri gelmesi durumunda gerekli etütleri tamamladıktan sonra, en kısa süre içerisinde düzenlemeleri ve ilaveleri, ek ücret karşılığında yapmakla yükümlüdür.

4.4 SMHMedya talep edilen hizmeti, gerekli içerikler müşteriden teslim alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde bitirmeyi taahhüt eder.

4.5 SMHMedya, tasarımlarında müşterilerden gelen revize taleplerini her zaman olumlu bir şekilde yanıtlamak ve revize işlemini gerçekleştirmekle sorumludur.

4.6 SMHMedya hazırlanan yazılımın grafik, kaynak kod ve dokümanlarını müşteriye verme hakkını saklı tutar. Müşteri hazırlanana yazılımların kaynak kodlarını SMHMedya izin vermediği sürece göremez, kopyalayamaz ya da başka sunucuya taşıyamaz.


MADDE 5 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ


5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1 (bir) yıl olarak belirlenmiştir. Hizmet süresinin bitmesinin ardından her iki tarafın mutabakatının sonucu olarak hizmet süresi gerekli ücretin ödenmesi ile birlikte uzatılabilir.

5.2 Sözleşme süresinin tamamlanmasının ardından ortaya çıkabilecek olan veri ya da doküman kayıplarından SMHMedya sorumlu değildir. Sözleşme süresinin tamamlanmasının ardından alan adının iptal edilmesi ya da başkası tarafından tescil edilmesinden SMHMedya sorumlu tutulamaz.

5.3 SMHMedya geliştirilen ek yazılımlar ve yapılan güncelleştirmeleri belirlenen ek ücret karşılığında müşteriye sunar.

5.4 Hizmet bedeli SMHMedya tarafından 1 (bir) yıllık olarak ………… TL (Türk Lirası) + KDV olarak belirlenmiştir.

5.5 Hizmet bedelinin tamamı çalışmanın öncesinde müşteri tarafından SMHMedya’ya peşin olarak ödenecektir.

5.6 Ödemenin yapılmaması durumunda SMHMedya, taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak ya da iptal etmek hakkına sahiptir.

5.7 Tasarım ya da reklam yapılması sırasında firma sayfasında kullanılacak olan görsellerin lisans haklarından ve yasal sorumluluklarından SMHMedya muaftır.


MADDE 6 – CAYMA HAKKI, İADE


6.1 SMHMedya sitelerinde veya online sipariş veren müşteriler, ilgili hizmetin ücretini ödemediği müddetçe verdiği siparişten cayma hakkına sahiptir.

6.2 Ödemesi yapılan hizmetlerin daha sonra cayma hakkı yoktur. Ancak aldığı hizmetin sonunda beğenmediğini beyan ettiği taktirde iade işlemleri başlatılabilir.

6.3 İade İşlemleri sipariş esnasında ödeme yapılan banka hesabından farklı bir hesaba talep olarak yapılamaz.

6.4 Müşteri indirimli bir şekilde toplu hizmet aldığı takdirde, yapılan hizmetler müşterinin tek tek onayına sunulur. Onay verilen tasarımlar müşteri tarafından kabul edildi olarak varsayılmaktadır. Paket içerisinde farklı olarak herhangi hizmetin/hizmetlerin red alması durumunda kabul edilen hizmetin indirimsiz birim fiyatı hesaplanır, katma değer vergisi (KDV) eklenir ve kalan tutar müşterinin hesabına iade edilir.

6.5 Banka havalesi ile ödeme yapılan siparişler 2 (iki) iş günü, kredi/banka kartı ile ödeme yapılan siparişler 7 (yedi) iş günü içerisinde müşteriye iade edilir.

6.6 Müşteri kupon, hediye çeki, mağaza kredisi ile sipariş verdiyse hizmetin beğenilmemesi durumunda kupon, hediye çeki, mağaza kredisi iade edilmez.

6.7 SMHMedya Grafik Tasarım Hizmetleri, hakkında hakaret, kötü söz, küfür vb. kullanılması durumunda ilgili hizmeti durdurulmasını ve müşteriye iade sağlanmasını saklı tutar.


MADDE 7 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ


7.1 İşbu sözleşmenin uygulanması ile ortaya çıkabilecek her türlü uyuşmazlığın ortadan kaldırılmasında AMASYA Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 


Hizmet satın alan tüm müşterilerimiz yukarıda bulunan 7 maddelik sözleşmeyi kabul ettiğiniz taahhüt eder.